Motivace

Tanec je radost, zábava i cesta k sobě samým

Délka: 2 min

Je to paradox. I ženy, které na první pohled vypadají jako by překypovaly sebevědomím, se často potýkají s jeho nedostatkem.

Znám to velmi dobře. Jsem manažerka, většinu času se pohybuji v mužském světě. Už od mládí mě doma učí, že žijeme v “nespravedlivém světě”, kde muži mají vždy výhody. A tak jsem k tomu tak přistupovala. Byla jsem drsná, někdy až moc. Lidem trvalo dlouho, než pochopili, že i přese všechno jsem fér člověk a hlavně ŽENA.

Cesta ke změně osobnosti není lehká a ani krátká. Ale každý krok je skvělý a dodá vám spoustu radosti a energie.

Já to tak mám s hledáním rovnováhy ženskosti a pocitu, že můžu být dobrá manažerka. Je to moje denní cesta.

Před lety jsem procházela opravdu těžkým obdobím. Úmrtí v rodině, rozchod s přítelem, problémy v práci… Jak už to bývá, všechno naráz. A tak na mě jednoho dne na facebooku vykoukla reklama na taneční studio.

Jako malá jsem milovala tanec, tancovala jsem od pěti let, všechny možné styly, zkoušela možné i nemožné a neskutečně mě to bavilo. Nevím vlastně co se pak stalo, možná kombinace náročnějšího studia při přechodu na gymnázium a mého zhoršujícího se zraku. Každopádně můj koníček tak nějak upadl do zapomnění.

A pak, po tolika letech, jako by si mě tanec znovu našel.

První hodinu v onom tanečním studiu jsem byla šťastná. Připadala jsem si totálně nemožná, ale zároveň jsem byla nadšená. To že se mi žádný prvek nepodařilo udělat správně, že jsem se pořádně nemohla ohnout, že jsem se víc motala než tančila… To všechno nebylo důležité.

Pozitivní energií nabitá trenérka mě naprosto nadchla. Pocit pohybu do hudby byl najednou nepopsatelný. Skoro se mi podařilo zapomenout na zrcadlo před sebou a jen vnímat sama sebe. K nezaplacení.

Proč to píšu? Chci vás jen “pošťouchnout” – máte-li chuť a jen strach či stud vás drží zpátky, jděte do toho. Hned.

 

Proč byste to měla zkusit?

  • Tanec je pohyb, pohyb potřebujeme. A rozhodně je o mnoho zábavnější hodinu tančit než hodinu posilovat ve fitku.

 

  • Taneční hodiny jsou všestranné. Mají různé části, od protažení, po techniku až po samotný trénink, který je něco jako “high intensity trénink” :-)

 

  • Taneční sály mají zrcadla. Pohled na sebe sama je většině z nás nepříjemný. Jen se přiznejte, kdo z vás se rád dívá do zrcadla? Při tréninzích si na pohled na sebe, ne celé své tělo, postupně zvyknete. A jak se začnete v samotném tanci zlepšovat, budete se na sebe koukat stále raději. Přirozeně se tak postupem času začnete mít víc ráda.

 

  • Setkáte se s podobně naladěnými ženami. Zjistíte, že vůbec nejste sama. Uvidíte, že někdo je na tom ještě hůř než vy (co si budeme povídat, to také funguje :-) ) a při povídání si s těmi, které vypadají, že tančí od malička, zjistíte, že se to naučili za rok. Takže už jen krůček a jste tam taky. ;-)

 

Existují řady různých tanečních škol a studií, kde se tančí všechno možné. Vyzkoušejte to. Pokud vám hned první tanec nesedne, zkuste jiný. Hlavně vyzkoušejte různé lektory, najděte si toho, kdo s vámi ladí stejnou energií. Prostě už neváhejte, udělejte pro sebe něco, co vám bude dobíjet energii na hodně dlouho. Nebudete litovat.

A pokud máte pořád pocit, že na to nemáte, přečtěte si třeba můj článek o „nedostdobrá(ctví)“ tady

Jmenuji se Lucie Klabanová. Jsem manažerka, bloggerka a bojovník za zjednodušování a efektivitu fungování. Mám dvanáct let zkušeností s komplexním marketingem, včetně brand, product a trade marketingu, s řízením lidí v týmu i organizací různých lidí v rámci i mimo firmu. Ráda cestuji, fotím a píšu (nejen) o tom. Kromě svého soukromého blogu lucieklabanova.eu jsem také autorkou projektu make-it-easy.cz, který pomáhá manažerům ve správném řízení času i podřízených.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *